piątek, 3 maja 2013

Strumień dźwięku

W ostatnim czasie, w sieci pojawiło się wiele serwisów streamingowych, oferujących muzykę za darmo. Do wyboru mamy miliony utworów na życzenie, dostępnych przez jedno kliknięcie.

Jednym z takich serwisów jest Spotify. Logujemy się za pomocą konta na facebooku i pobieramy aplikację, która jest naszym odtwarzaczem muzyki i multimedialną biblioteką. Korzystając z wersji darmowej,  możemy odtwarzać muzykę na komputerze z dostępem do Internetu. Jest to możliwe, dzięki pojawiającym się reklamom. Jeśli wersja podstawowa nam nie wystarcza (ewentualnie denerwują nas reklamy), możemy wtedy wykupić pakiet Unlimited – bez reklam lub Premium, który umożliwia słuchanie muzyki off - line i na urządzeniach przenośnych. Oprócz tego, zaletą jest tworzenie się muzycznej społeczności przez obserwacje znajomych, artystów, tworzenie playlist. Jeżeli korzystamy z portalu last.fm, możemy połączyć oba profile, wtedy żaden utwór nie umknie scrobblingowi. 


Przedstawiłam typowy serwis streamingow na przykładzie Spotify. Takich serwisów jest coraz więcej i należy do nich między innymi Deezer i WIMP. To rozwiązanie ma to do siebie, że korzyść z niego jest obopólna. Zyskują na tym artyści, a my mamy świadomość, że jesteśmy fair. Niesamowita wygoda i możliwość słuchania tego, co przyjdzie nam na myśl. Plus dysk który nie będzie już zapchany tysiącami ‘empetrójek’. W tym momencie, wszystkie argumenty przemawiające za zabawą w torrenty stają się zbędne. Jak widać można słuchać legalnie i za darmo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...