czwartek, 18 kwietnia 2013

Francuskie śniadanie?


Krakowski Charlotte po pojawieniu się w sieci prześmiewczych zdjęć z bułką tartą za 7 złotych stał się obiektem wielu żartów i kpin. Nie zmienia to faktu, że jest to miejsce w którym się bywa. Oto enklawa wszystkich hipsterów.Z zewnątrz przyciąga smakowicie wyglądającymi wypiekami, które widać przez szklaną witrynę. Pozornie wyglądający na niewielki lokal, skupia wewnątrz całkiem sporą przestrzeń, dzielącą się na trzy poziomy. Jasne pomieszczenie z wielkim wspólnym stołem, widokiem na plac Szczepański, plus antresola. Niżej, schodząc po schodach, znajdziemy się w piwniczym lokalu. Światło wpada tu jednak przez dachowe okna. Najprościej mówiąc, znajdujemy się w piekarni – piece, połączenie przemysłowego wyglądu, ze spiżarnianymi półkami na których stoją konfitury. Z założenia możemy oglądać pracę piekarza i powstające na miejscu specjały.
W menu królują głównie dania śniadaniowe, które możemy jeść bez względu na porę dnia, od rana do wieczora. Wybierać możemy z różnego rodzaju zestawów śniadaniowych - koszyków pieczywa z konfiturami, tac francuskich serów, granoli z jogurtem po omlet. W menu znajdziemy kanapki na ciepło lub zimno. Wypijemy bardzo dobrą kawę latte z peerelowskim akcentem, w kubku na którym brakuje tylko napisu „Społem”. Zjemy też przyzwoitego croissanta. Miła obsługa działa sprawnie i z uśmiechem na ustach, więc trochę dziwią mnie opinie o rzekomo słabej organizacji. 

Charlotte będący obiektem częstych żartów, okazał się w gruncie rzeczy jednym z ciekawszych miejsc w Krakowie. Zamiast wybrać się na kolejną kawę do sieciowej kawiarni pokroju Coffee Heaven lub Starbucks'a, może warto zawitać do innego, klimatycznego lokalu np. tego przy placu Szczepańskim. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...